וויסקי

כולנו מכירים את משקה הוויסקי. אך לא כולנו ממש יודעים על מה מבוסס המשקה, איך מכינים אותו וכיצד למעשה הוא הגיע אלינו. ננסה ללמוד מעט על אודותיו ועל ההשפעה שלו עלינו.

האמת שרבים מאתנו לא ממש יודעים איך מכינים את המשקה הזה. ברור כי מדובר בתהליך ארוך אל לא כולנו מכירים את הפרטים הקטנים המרכיבים את המשקה הגדול. אז מהו למעשה? איך מכינים אותו ושאלת השאלות - האם גם בישראל יודעים לייצר אותו? על כך ועוד – במאמר שלפנינו.

 

איך מכינים וויסקי?

זהו אחד המשקאות החריפים הנפוצים ביותר. הוא מופק על ידי זיקוק של סוגי דגנים שונים, דגנים אשר עברו תהליך של הלתתה. הלתתה זהו תהליך אשר בו מאפשרים לזרעי הדגן להגיע לשלב של נביטה ואחר כך מייבשים אותם באמצעות חום גבוה ועוצרים את הנביטה. לאחר תהליך הזיקוק מיישנים את הנוזל בתוך חביות מיוחדות העשויות עץ אלון למשך פרק זמן משתנה. ברוב המותגים עומד אחוז האלכוהול על 40%.

 

מה ההשפעה של הוויסקי על האדם?

כידוע צריכה של משקאות חריפים בכוחה לגרום לשינויים זמניים בהתנהגות הכללית אך בניגוד למשקאות האלכוהול הלבנים כמו הוודקה ודומיו נחשבת ההשפעה של הוויסקי להשפעה מרדימה ומרגיעה. בדומה להשפעה שיש ליין האדום על האדם. דבר זה נובע בשל התכונות של ה'טאנין' שזהו חומר המצוי בעץ האלון אשר ממנו מיוצרים חביות המשקה החריף (החומר נמצא גם בקליפה של הענבים האדומות). משקאות האלכוהול הלבנים אינם מיושנים כמו הויסקי וההשפעה שלהם על האדם היא שונה ממנו. היא גורמת לרוממות רוח ולמרץ ושמחה. 

 

ויסקי  בישראל

על פי הסטנדרטים הבינלאומיים – הויסקי צריך להגיע ליישון בחביות לפחות שלוש שנים. משקה הויסקי הראשון בישראל החל להיווצר בשנת 2014 כאשר יצרנים ישראלים ניסו לייצר אותו. הם רכשו מזקקת קוניאק מסורתית המתאימה גם לייצור הוויסקי. לאחר שלוש שנים של יישון בחבית בשנת 2017 הושק הוויסקי הראשון בישראל במהדורה מוגבלת של לחבית אחת בלבד. זה הספיק ל – 391 בקבוקים. אחוזי האלכוהול בוויסקי הישראלי עמד על 46%.
חדש בבנא
חריטה אישית על בקבוק