טקילה

מקור השם של המשקה הינו שם העיר - טקילה שנמצאת במקסיקו. המשקה מיוצר מהליבה של שיח בשם אגבה מדברי.

לא כל אחד יכול להחליט לקרוא למשקה בשמו. כדי שהמשקה יהיה ראוי לשאת את השם הזה עליו לעמוד במספר דרישות. התקנות מפורטות ומחייבות את תהליך הייצור. מדובר במשקה משובח וייחודי שמיוצר אך ורק במקסיקו. התהליך כולל מספר שלבים שיוצרים את הטעם הייחודי של המשקה. רק אם הייצור נעשה על פי התקנות יישא המשקה את השם טקילה ויוכל להימכר תחת שם זה.

 

טקילה - תנאי הייצור

ניתן לייצר את השמקה החריף רק במקסיקו ואך ורק באזורים המורשים לייצר אותו. זאת בשונה ממשקאות חריפים אחרים דוגמת ערק שמיוצרים בכמה מדינות בעולם ולא מוגבלים גיאוגרפית בתהליך הייצור שלהם. לא בכל מקום בעולם ניתן לייצר אותו ואף במקסיקו יש אזורים מורשים לעומת אזורים שאי אפשר לייצר בהם את המשקה.

המשקה צריך להיות מיוצר לכל הפחות מחמישים ואחת אחוזים של עגבה כחולה. כאשר מייצרים אותו מאחוזים גדולים יותר של עגבה כחולה הוא נחשב למשובח יותר.

חותמת רשמית תופיע על הבקבוק. החותמת תכיל את מספר המזקקה. אחוזי האלכוהול בו יהיו בין שלושים וחמש לארבעים ותשעה אחוזים.

משקה אלכוהולי הדומה לטקילה הוא מסקל. משקה זו יכול להכיל סוגים שונים של צמח האגבה. טעמו של המסקל הנו מעושן.

 

טקילות ברמות שונות 

יש טקילות במספר רמות. כאשר תהליך הייצור ואחוזי האגבה שהמשקה מכיל משפיעים על הטעם ועל המחיר של המשקה. ככל שהוא מובחר יותר הוא כמובן יהיה יקר יותר מה שמשנה את מחיר האלכוהול לבקבוק או שוט.

תהליך ההכנה כולל זיקוק כפול. לאחר הזיקוק הראשון נוצר אלכוהול באיכות נמוכה. נוזל זה מכונה טקילה רגילה. לאחר זיקוק שני הנקרא זיכוך, נוצרת זו הלבנה.

לפני תהליך הבקבוק עשוי הנוזל לעבור שלבים נוספים. כמו הוספת קרמל לתוספת צבע וטעם למשקה. כמו כן פעמים יועבר הנוזל ליישון בחביות עץ אלון.

את הטקילה מגישים בכוס שוט. מלווה בפרוסת לימון ומלחייה. נוהגים ללחלח את גב כף היד ולהמליח את האזור. לאחר שמלקקים את המלח שותים במהירות את השוט. לאחר מכן מוצצים או אוכלים פרוסת לימון. המלח מעצים את טעם הטקילה ואילו הלימון מונע תחושת צריבה של האלכוהול.

חדש בבנא
חריטה אישית על בקבוק