שיבאס ריגאל
Chivas Regal
אחד ממותגי היוקרה העולמיים בקטגוריית הבלנדד סקוטש וויסקי. האחים שיבאס, המייסדים של שיבאס ריגאל, היו מהחלוצים האמיתיים של אמנות הערבוב. האחים יצרו, בניגוד לוויסקים של תקופתם שהיו קשים לשתייה, וויסקים מעורבבים חלקים ואיכותיים. שיבאס ריגאל הוא הבלנדד הסקוטי היחיד שדרגת הבסיס שלו היא 12 שנה.
בליבו של כל וויסקי שיבאס יש את הסינגל מאלט סטראט'איילה (Strathisla), וויסקי עשיר ורך שהוא וויסקי הבית של שיבאס. סטראט'איילה היא המזקקה הפעילה הוותיקה ביותר בסקוטלנד. המזקקה היפהפייה, נוסדה ב- 1786 ונשארה כמות שהיא עד היום, בעלת זוג פגודות מרשימות וחצר מרוצפת.
חברת שיבאס נוסדה ב- 1801 ע"י האחים, ג'יימס וג'ון שיבאס. המוניטין של האחים כספקים של מוצרי איכות הלך וגדל ובשנת 1843 הם קיבלו צו מלכותי ראשון מיני רבים לספק לבית המלוכה את מוצריהם.
בשנת 1850 התחילו האחים לממש את חזונם לספק וויסקי איכותי והתחילו בייצור של וויסקי בלנדד ע"י שילוב של וויסקי גריין וויסקי סינגל מאלט איכותי וכך נוצר בלנד סקוטש וויסקי מאוזן מאוד וחלק.
בשנת 1909 נולד השיבאס 25 שנים.
בשנת 1950 נולד השיבאס 12 שנים.
בשנת 1997 נולד השיבאס 18 שנים חתימת זהב.
בשנת 2001 נרכשה חברת שיבאס ע"י חברת הענק פרנו-ריקארד.
בשנת 2007 חוזר השיבאס 25 שנים לתפוצה לאחר הפסקה של יותר ממאה שנים בשל מלחמת העולם הראשונה ותקופת היובש. האגדה נולדת מחדש.

המבחר שלנו ממותג זה

חדש בבנא
חריטה אישית על בקבוק