קוניאק

קוניאק הינו משקה המיוצר בתהליך מיוחד. אחוז האלכוהול שלו הוא בדרך כלל כארבעים אחוז. הטעם של המשקה עז והצבע שלו ענברי. הוא נחשב למשקה מסוג ברנדי. הוא מיוצר בצרפת בחבל פואטו שראנט באזור הקומונה קוניאק. והוא נמכר ברחבי העולם כולו. המשקה אהוב על רבים ונבחר כמשקה אלכוהולי למגוון הזדמנויות בדומה לליקר שניתן לשתות אותו כאפריטיף או דיג'סטיף בהתאם לאירוע.

 

מעניין לדעת על קוניאק

מייצרים אותו בתהליך זיקוק של יין לבן שהותסס בתהליך מזורז. יין זה עשוי לפחות מתשעים אחוזים ענבים מסוגים: יוני בלאן, פול בלאנש וקולומבאר. במהלך הייצור מזקקים אותו פעמיים בדוד עשוי נחושת. דוד זה נקרא בשם אלמביק. מיישנים אותו בחביות אטומות עשויות עץ אלון משך שנתיים לפחות.

היין ממנו מייצרים את המשקה הינו יבש וחומצי. הוא אינו מתאים לשתייה אך בהחלט מתאים לזיקוק.

כדי שהמשקה יקבל את השם המחייב הוא חייב לעבור תהליך יישון. תהליך זה צריך להתמשך לפחות שנתיים וחצי. במהלך תהליך היישון מתנדף מהנוזל אחוז של אלכוהול וכן של מים. על קירות מרתפי היישון פורחת פטריה שחורה שנגרמת מאדי האלכוהול העולים מהחביות.

לאחר תקופת היישון מבצעים ערבוב בין קוניאק מחביות שונות כדי ליצור טעם אחיד בין הבקבוקים. כך שכאשר רוכשים בקבוק של חברה מסוימת הטעם יהיה זהה ליתר בקבוקי הקוניאק של אותה חברה.

 

מה עוד מוסיפים לו? 

לפעמים מוסיפים לו גם קרמל. תוספת זו נועדה לחזק את הצבע, אם כי הדבר אינו משפיע על הטעם של המשקה.

ככל שהקוניאק מיושן יותר, כך טעמו משתבח ומחירו עולה. גילו נקבע לפי הזן הצעיר ביותר שמעורב בתערובת.

שלב הערבוב הינו השלב המשמעותי ביותר בתהליך הייצור. המערבב הינו איש מקצוע שרכש מיומנות רבה בערבוב המשקה. הוא מבחין בטעמים ובשוני בין החביות השונות ויוצר תערובת בעלת טעם מוצלח - שיתקבל בקרב הלוגמים בהנאה.

 
בואו לקנות קוניאק אצל בנא משקאות. בואו לבחור את המשקה האהוב עליכם וללגום את הטעם שאתם אוהבים.
חדש בבנא
חריטה אישית על בקבוק